homepage
shop

Lepené konstrukční hranoly - BSH

BSH lepené hranoly

- jsou čtyřstranně hoblované, lamelově lepené a délkově napojované hranoly, vyrobené ze sušeného řeziva.


Použití lepených konstrukčních hranolů:
  • Nosné konstrukce s velkými rozpony a zatížením a nízkou váhou.
  • Stavba konstrukcí, kde je kladen důraz na vysokou rozměrovou stabilitu.
  • Použití v interiéru i exteriéru s vysokými požadavky na estetiku. Díky kombinaci přirozeného dřevěného materiálu, ze kterého je hranol vyroben a díky technologii, jakou je hranol vyroben, lze tento hranol použít i při esteticky náročnějších realizacích, kde by klasicky vypadající dřevo nemuselo splňovat estetické požadavky.
  • Použití v chemicky agresivním prostředí.

Lamelově lepené dřevěné hranoly jsou osvědčeným stavebním materiálem určeným především pro vysoce namáhané konstrukce staveb, kde je kladen požadavek na vysokou pevnost při použití dřeva.

Konstrukce vyrobené z BSH lepených hranolů není nutno dále ošetřovat impregnací apd., protože hranoly jsou již vysušené a tak díky nízkému obsahu vlhkosti obsažené ve dřevě nehrozí riziko tvorby hniloby (vyjma vad způsobených neodbornou manipulací, nebo špatně navrženým technickým řešením dané konstrukce).

Vlastnosti lepených konstrukčních hranolů BSH:
vlhkost: 10% ± 2% tolerance
použité lepidlo: melaminové pryskyřičné lepidlo
síla lamely: pro standardní použití 40 mm
pevnostní specifika: GL24 (BS11); GL28c (BS14); GL32c (BS16)
vizuální požadavky: pohledová kvalita (Si); nepohledová tzv. průmyslová kvalita (NSi)
hmotnost: 450 kg/m3

Výrobní podniky musí splňovat náročné požadavky na kvalitu a jsou pod neustálým dohledem společnosti Studiengemeinschaft Holzleimbau e.V. Spočívá v první zkoušce podniku v běžné, pravidelné, vlastní a cizí kontrole. První a cizí kontrola je prováděna Zkušebním ústavem. Prostřednictvím cizí kontroly a propůjčením znaku kontroly BSH je potvrzena a zachována kvalita a zkušební podmínky. Tato kontrola kvality nabízí zpracovatelům BSH výrazné výhody.

Dále by Vás mohlo zajímat: Kvalita BSH hranolů / Rozměry BSH hranolů / Přeprava a instalace

Provozovatelem webu je společnost HAPex s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše