homepage
shop

Přeprava a instalace - Lepené konstrukční hranoly BSH

Všeobecně platí, že přepravu a instalaci lepených konstrukčních hranolů BSH by měla zajišovat zkušená osoba, disponující speciálním vybavením pro přepravu a instalaci těchto prvků.

  • Správné skladování - je obzvl᚝ důležité, aby hranoly ležely na rovném podkladu na proložkách.
  • Z důvodu zachování čistoty a snížení rizika poškození jsou hranoly baleny do folie. Přestože je materiál vysušený, je potřeba při dlouhodobém skladování počítat s možností zamodrání a tvorby plísní. Z tohoto důvodu doporučujeme hranoly z folie vybalit, případnou plíseň rychle odstranit a hranoly následně ochránit před nečistotami a vlhkostí.
  • Při zvedání je potřeba rozložit celou váhu hranolu do několika bodů tak, aby nedocházelo k nadměrnému průhybu.
  • Při svařování(či opracování kovů a dalších materiálů obsahujících částice kovů) v blízkosti hranolů je nutné tyto hranoly chránit zakrytím. V opačném případě hrozí zabarvení dřeva vlivem uvolňování látek z kovů.
  • Kovové komponenty (zinek, nerez, barva) musí být před montáží ošetřené, aby se předešlo zabarvení dřeva vlivem uvolňování látek z kovu.

Dále by Vás mohlo zajímat: BSH hranoly - popis / Kvalita BSH hranolů / Rozměry BSH hranolů

Provozovatelem webu je společnost HAPex s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše