homepage
shop

Tesařské vruty - popis

Přednosti vrutů:

  • Používají se bez předvrtání = úspora pracovního casu/nákladu na zhotovení spoje.
  • Dvojnásobná rychlost zašroubování vrutu = další úspora pracovního casu/nákladu.
  • Konstrukcí vrutu ještě více snížen odpor vůči zašroubování = uživatelský komfort, šetrnost k převodovkám pracovních nástrojů.
  • Vyšší pevnost – možné snížení poctu zhotovovaných spojů oproti běžnému spojovacímu materiálu = úspora pracovního času/nákladu.
  • Kvalitní spoj – spoj se neuvolňuje, vysoká svěrná síla ve spoji, vysoká ochrana proti korozi.
  • Jednoduché použití a maximální pracovní komfort pro pracovníky.
  • Garantovaná kvalita – výroba a distribuce v systému řízení jakosti ISO 9001.
  • CE certifikace + Prohlášení o vlastnostech.
  • STO – Stavební technické osvědčení + Prohlášení o shodě.
  • Vruty vyrobené z tvrzené uhlíkové oceli a galvanicky pozinkované jsou určeny pro použití v provozních třídách 1 a od průměru 4,5 mm i pro provozní třídu 2 (interiér a zastřešený exteriér) podle normy CSN EN 1995-1-1 (Eurocode 5) . Pro provozní třídu 3 (exteriér) je nutné použít vruty z korozivzdorné oceli nebo se speciální povrchovou úpravou.

Konstrukce vrutů

Drážky pod hlavou
Usnadňují zapuštění vrutu do materiálu, minimalizují vytrhávání vláken a při zapuštění do osazení v kovových dílech fungují jako „brzdy”.

Povrchová úprava galvanický zinek, žlutý nebo bílý chromát
Chrání vrut před korozí. Žlutý chromát je odolnější než bílý. Vruty s touto povrchovou úpravou jsou vhodné pro třídy provozu 1 a 2 dle CSN EN 1995-1-1.

Kluzný lak
Snižuje tření vrutu o materiál a přispívá k tomu, že vrut lze lehce šroubovat. Tam kde zůstává vrut vystaven povětrnostním vlivům, slouží jako další vrstva ochrany vrutu před korozí.

Nerezová ocel martenzitická C (kalená)
Tento materiál vykazuje dobrou odolnost vůči korozi a současně má mechanické vlastnosti jako ocelové vruty pozinkované. Vruty z kaleného nerezu jsou vhodné pro použití ve třídách provozu 1, 2 a 3 dle CSN EN 1995-1-1.
Tento materiál neodolává kyselinám!

Nerezová ocel austenitická A
Materiál A2 vykazuje dobrou odolnost vůči korozi, není odolný vůči kyselinám. Materiál A4 je odolný vůčivětšiněkyselin. Vruty z austenitické nerezové oceli mají horší mechanické vlastnosti a doporučujeme je předvrtávat.
Vruty z tohoto materiálu jsou vhodné pro použití ve třídách provozu 1, 2 a 3.

Frézující závit
Snižuje tření na dříkové části vrutu při šroubování. Při použití bez předvrtání se vytlačený materiál snaží vrátit na původní místo. Frézující závit odfrézuje materiál, který by jinak vyvozoval vysokétření a dřík klouže materiálem s minimálním třením.

Spirálová drážka pres závit
Minimalizuje vytrhávání vláken a praskání materiálu.

Jednochodý rychlý závit částečný
Zaručuje vysokou rychlost zašroubování. Vruty s částečným závitem umožnují přitaženípřipojovaného dílu.

Jednochodý rychlý závit plný
Zaručuje vysokou rychlost zašroubování. Vruty s plným závitem neumožnují přitaženípřipojovaného dílu. Plný závit umožnuje vytvořitpevně fixovaný odstup mezi připojovaným dílem a podkladem. S výhodou je lze použít při namáhání na otlačení, na zpevnění lepených vazníku nebo konstrukce s technologickými otvory a na připojovánívedlejšího nosníku k hlavnímu nosníku.

Ostrá jehlová špička
Zaručuje rychlé zakousnutí vrutu do materiálu, pro zakousnutí vrutu postačuje mírný přítlak.
Alternativní provedení špičky se zářezem- zářez ve špičce minimalizuje vytrhávání vláken.

Dvouchodý závit
Dává vrutům extra vysokou rychlost zašroubování při zachování vytrhávacích sil a nízkého odporu vůči zašroubování.

Vrtací špička RAPI-TECŽ BSP
Odebírá materiál a tím minimalizuje rozštípnutí materiálu, vytrhávání vláken, vznik prasklin a minimalizuje rizikoukroucení vrutu při šroubování. Spojuje dvě operace v jednu: předvrtání a zašroubování. Tím šetří čas a peníze.

Talířová hlava RAPI-TECŽ SK
Hlava s vylisovanou podložkou. Vylisovaná podložka zajištuje vyšší hodnoty protahovací síly než HBS, svěrná síla ve spoji je vyšší.

Zápustná hlava RAPI-TECŽ HBS
Standardní provedení hlavy, hlava se zapouští do materiálu. Použitím profilované podložky lze zvýšit svěrnou sílu ve spoji.

Provozovatelem webu je společnost HAPex s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše